Lisaks

Tarkuseveski taust ja tegemised

Tarkuseveski kui tunnus on turul juba sügisest 2007, mil alustati tegevust matemaatika eratundidega (FIEna).
2009. a suvel registreeriti Tarkuseveski UÜ. Tarkuseveski õpetaja ja raamatupidaja on Janno Tults, vajadusel kaaslastega.
2009. a sügisel alustati ettevalmistustega pakkuda raamatupidamist ja selle eraõpet.
2010. a suve hakul alustas Tarkuseveski UÜ ettevõtjate abistamisega.
2013. a kevadel andis Tarkuseveski koos Janno Tultsiga välja mõttevihiku Tölner pääseb taevasse!

Tarkuseveski on ühiskonnatundlik ettevõte, mis toetab kestvaid väärtusi ja nende kandjaid.
Nõmme Baptistikogudus. Vaata, mis seal toimub www.nbk.ee
N2 noortegrupp. Vaata eesolevaid sündmusi www.facebook.com/ennkaks

Tarkuseveskist on Janno meedias, nt Objektiiv online-s, Õpetajate Lehes, Pealinnas ja Äripäev online-s artiklite või kommentaaridega (valik):
Valitsus võtab seni maksuvabadust nautivad suurfirmad pihtide vahele
Riigil on aitamise monopol
Rollirikkumine ühe inimese sees
Lugejakiri: Väiksemad klassid tõstavad tööhõivet
Kas tahate väikeettevõtjate totaalkontrolli?
Mikroettevõtja: riik leiutab jalgratast
ja terve hulk teisi artikleid mujal meedias (sh blogid).

Loe edasi Tarkuseveski õpetaja ja raamatupidaja Janno filosoofiat

Janno: Hindan ja eeldan

Mina hindan ja eeldan pigem õpilase tahet õppida (nt tema tublit kohal käimist ja kaasa töötamist), kui tema tarkust, sest tarkus on saavutatav.

Õpetamisel lähtun õpilase kiirusest. Seetõttu lahendame sageli vaid 1-2 ülesannet. Tähtis on saada ülesandest aru ja oskus lahendada ka ilma õpetajata.

Kui õpilane soovib, et tema ülesanded oleksid eelnevalt ülevaadatud-läbilahendatud, siis tal tuleb sellest eelnevalt teada anda ning tasuda. Hindan koosõppimise kogemust, siis näeb ka õpilane, kui palju võtab aega ülesande lahendamine ning kogu ajakulu on tema kontrolli ja jälgimise all. Õppimine toimub eratunnis paratamatult läbi katse-eksituse meetodi, sest selline on elu.

Õppimisel on pikaajalised tagajärjed – teadmised, millega saab säästa raha. Osates matemaatikat või raamatupidamist, saab säästa tulevikus raha, kuigi hetkel võib ja kulub raha rohkem kui teenust (arvutused või raamatupidamine) sisse ostes. Kõige õppimisel tuleb ise kaasa võtta õpivahendid (õpikud või arvuti ning teha Merit Aktiva pilveversiooni kasutajakonto, kui õpilasel juba pole olemas oma tarkvara). Raamatupidamist õpetan paberi-pliiatsiga ning võimalusel ka tarkvara abil (nt Merit Aktiva pilves).

Raamatupidamisel lähtun aususest ning ei tee “loovat” raamatupidamist. Vt ka raamatupidamise tingimusi.

Õpetan enamasti kesklinnas (nt raamatukogus). Õpilane peab vajadusel tasuma koha kasutamise tasu, kui see on, nt õpilase lugejapilet raamatukogus, kohv-tee õpilasele kohvikus tundi tehes, õpetaja ostab endale kohvi ise. Armastan ka ise vaiksemaid kohti.

Hariduselt-tööalaselt taustalt…

…olen gümnaasiumi matemaatikaõpetaja magistriharidusega (Tallinna Ülikoolist 2008) ja maksunduse eriala rakendusliku kõrgharidusega (Tallinna Majanduskoolist 2013).
…mul on paariaastane õpetamis- või tasandusõpetamiskogemus koolist (2005-2007 Paldiski Gümnaasiumis ja 2011-2012 Tallinna Majanduskoolis)
…ja eraõpetamiskogemus al 2007 (mõningane ka varasemast);
…ning raamatupidamisega tegelen väljapoole teenuseosutajana al 2010. a (enda FIE al 2007-2009 ja hiljem Tarkuseveski UÜ raamatupidamine al 2009). Klientideks on OÜd, MTÜd ja ka UÜd.

Kui selline taust ja mõtteviis sobivad (sh õpetamise tingimused), siis võta ühendust janno[ät]tarkuseveski.org või 56 638 168.